Chemik napustil kávové zrná resveratrolom, prírodným antioxidantom nachádzajúcim sa v šupke hrozna používaného na výrobu červeného vína.

Portsmouth 15. decembra (WebNoviny.sk) – Chemik americkej Univerzity v New Hampshire Glen Miller oznámil, že vyvinul kávu, ktorá má rovnaké blahodarné účinky na srdce ako červené víno. Informovala o tom v pondelok tlačová agentúra AP.

Americký denník Portsmouth Herald na svojej internetovej stránke uviedol, že Miller napustil kávové zrná resveratrolom, prírodným antioxidantom nachádzajúcim sa v šupke hrozna používaného na výrobu červeného vína. Miller tvrdí, že resveratrol sa dostáva do kávy počas praženia zŕn, z ktorých sa vyrába jeho produkt. Pri tomto procese získava káva blahodarný zdravotný účinok.

Chemik vysvetlil, že proces zlučovania kávových zŕn s resveratrolom vyvíjal najprv vo svojej kuchyni. Podľa jeho slov obsahuje šálka takejto kávy rovnaké množstvo antioxidantov ako pohár červeného vína. Miller povedal, že na začiatku uvažoval o pridaní resveratrolu do čaju alebo fľašovanej vody, ale potom sa zameral na kávu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Nová káva má rovnako dobrý účinok na srdce ako červené víno